Ekonomi

Beyaz eşyada sıkılaşma endişesi

Türkiye Beyaz Eşya Sanayicileri Derneği (TÜRKBESD) tarafından yapılan açıklamada görüşlerine yer verilen TÜRKBESD Lideri Gökhan Sığın, sıkılaştırma adımlarının kendi şubeleri için bazı alarmlar yarattığını söyledi.

Ülke ekonomisine 60 bin doğrudan ve 600 bin dolaylı istihdamla katkı sağladıklarını belirten Sığın, dış pazarlardaki daralmanın ihracat üzerindeki olumsuz etkilerinin devam ettiğinin altını çizerek, “Haziran sonuna kadar bu düşüşü iç satışlar büyük ölçüde dengeledi. iç pazardaki bu olumlu seyrin devam etmesi sektörümüz açısından çok önemli, bu nedenle kredi kartı taksit sayılarının düşürülmesi, kredi faizlerinin artırılması gibi iç pazardaki hareketliliği riske atabilecek gelişmelerden endişe duyuyoruz. komisyonlar, vergi düzenlemelerinin gündeme alınması üretim ve istihdam yapımızı zorlayacaktır” dedi.

Yassı çeliğin beyaz eşya bölümünün maliyetlerinin önemli bir bölümünü oluşturduğunu belirten TÜRKBESD Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Yavuz, küresel gelişmelere bağlı arz ve talep dengesizliklerinin yassı çelik ürünlerinde fiyat artışlarına yol açabileceğinin altını çizdi.

camliyaylahaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu