Haber

Bodrum Turgutreis’te Sıcak Asfalt Çalışması Başladı

Muğla Büyükşehir Belediyesi, Bodrum Gümüşlük, Kadıkalesi ve Turgutreis’in ortasında çift yönlü sıcak asfalt çalışmasına başladı.

Muğla Büyükşehir Belediyesi, il genelinde sorumluluk alanına giren yollarda onarım, bakım, yenileme ve asfaltlama çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda son dönemde Bodrum’da çalışmalara başlayan ekipler, bölgede çağdaş ve aslına uygun yol projelerini hayata geçiriyor.

 

2 bin 400 metre sıcak asfalt döküldü

Muğla Büyükşehir Belediyesi ekipleri Gümüşlük, Kadıkalesi ve Turgutreis mahallelerinde çift taraflı sıcak asfalt çalışmalarına başladı. Çalışmalar kapsamında 3 bin 400 metrelik yolun 2 bin 400 metresinde çift yönlü sıcak asfalt çalışması tamamlandı. Gruplar, yolun kalan kısmını da önümüzdeki günlerde tamamlayarak vatandaşların hizmetine sunacak.

 

10 İlçede Çalışmalar Devam Ediyor

2023 yılı yatırım programı kapsamında asfalt kaplama çalışmalarına devam eden ekipler, İl genelinde 40 Mahallede toplam 205 km asfalt çalışması yapıyor. Yaklaşık 160 milyon TL’ye mal olacak çalışmalar kapsamında 10 ilçede çalışma yürütülecek. Program kapsamında Menteşe, Milas, Ortaca, Köyceğiz, Datça, Fethiye, Marmaris, Kavaklıdere, Seydikemer ve Yatağan ilçelerindeki yollarda çalışma başlatıldı ve toplam 73 kilometrelik yol çalışması tamamlandı. Program kapsamındaki bölgelerde uygulanacak projelerle 2023 yılında en az 205 km yol asfalt çalışması yapılacak.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

germencikajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu