Haber

CHP’de kongre heyecanı başladı! Kılıçdaroğlu’nu destekleyen pankarttaki hata gözden kaçmadı

Bugüne kadar 19’u olağanüstü olmak üzere 56 kongre gerçekleştiren CHP’nin 38’inci Olağan Kongresi, “İkinci yüzyılda demokrasi ve birlik kurultayı” sloganıyla 4-5 Kasım’da Ankara’da yapılacak. Spor Salonu’nda gerçekleştirilecek. Kılıçdaroğlu’na destek için kongre öncesi salona asılan pankartta hata haberlerolmuş.

BAŞKAN YARIN SEÇİLECEK

CHP’nin bu hafta sonu yapılacak büyük kurultayı için geri sayım başladı. Kongre başkanlığını Ekrem İmamoğlu’nun üstleneceği ilk gün başkan, ikinci gün ise Parti Meclisi (PM) ve Yüksek Disiplin Kurulu (YDK) seçimi yapılacak. Kongrede 1368 kongre delegesi yeni başkan ve PM üyelerini belirleyecek. CHP Genel Başkanı adayı olabilmek için 65 delegenin, Parti Meclisi üyeliği adayı olabilmek için ise 10 delegenin imzası aranacak.

2 ADAY YARIŞACAK

Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun delegeler tarafından yeniden aday gösterilmesi, Manisa Milletvekili Özgür Özel’in ise aday olmak için yeterli sayıya ulaşması bekleniyor.

ROCKY’NİN KONUSU OLDU

Kongre öncesi salonda hazırlıklara başlandı. Kılıçdaroğlu taraftarları salona “Asla Yalnız Yürümeyeceksin” yazılı pankart astı. Ancak pankarttaki yazım hatası alay konusu oldu.

O yorumlardan bazıları şöyle:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu