Ekonomi

Garmin, üçüncü çeyrek tahminlerini aştıktan sonra yıllık satış tahminini yükseltti

Navigasyon ekipmanı üreticisi Garmin Ltd (NYSE: GRMN), güçlü üçüncü çeyrek performansının ardından değerli tatil dönemi için yıllık satış tahminlerini artırdı. Şirketin akıllı saatler, GPS cihazları ve otomotiv teknolojisini içeren geniş ürün portföyü, ekonomik belirsizliğe karşı dayanıklılığında değerli bir faktör oldu.

LSEG’e göre Garmin’in 30 Eylül’de sona eren üçüncü çeyrekteki geliri %12 artışla 1,21 milyar dolarlık tahminleri aşarak 1,28 milyar dolara yükseldi. Şirketin Eylül ayında JL Audio’yu satın alması, faaliyetlerini güçlendirdi ve yıl için 5,15 milyar dolarlık gelir ve hisse başına 5,25 dolarlık düzeltilmiş kazanç beklentilerinin revize edilmesine yol açtı. Bu, önceden tahmin edilen 5,05 milyar dolarlık gelir ve hisse başına 5,15 dolarlık düzeltilmiş faizden elde edilen bir artış.

CEO Cliff Pemble, tatil sezonu yaklaşırken şirketin konumuna duyduğu güveni dile getirerek yenilikçi ürün yelpazesinin önemli bir faktör olduğunu belirtti. Pemble, “İleriye baktığımızda, yılın geri kalanına ilişkin görünümümüzü yükseltme konusunda bize güven veren yenilikçi ürünlerden oluşan güçlü bir ürün yelpazesiyle tatil satış sezonu için iyi bir konumdayız” dedi.

Şirketin otomobil orijinal ekipman üreticileri segmenti, üçüncü çeyrekte satışlarını %59 oranında önemli bir artışla 110,2 milyon dolara çıkardı. Bu büyüme büyük ölçüde BMW’ye (ETR:BMWG) saha kontrol cihazı sevkiyatlarının artmasından kaynaklandı. Ayrıca Garmin’in fitness işletmesi, büyük ölçüde giyilebilir cihazlara olan yüksek talep nedeniyle %26 büyümeyle 353 milyon dolara ulaştı.

Satışlarında %7’lik bir düşüş bildiren denizcilik işi dışında, Garmin’in tüm segmentleri çeyrekte büyüme yaşadı. Koşullu kalemler hariç, Garmin hisse başına 1,29 dolar, 1,41 dolar kazandı.

Dolar beklentileri aştı.

Reuters bu makaleye katkıda bulunmuştur.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu