Ekonomi

Gürsu Belediyesi Güneş Enerji Santrali Açılıyor

Gürsu Belediyesi’nin Güneş Enerji Santrali açılıyor. Güneşten ürettiği elektrik enerjisi ile hem kendi elektrik ihtiyacını karşılayan hem de belediyeye gelir sağlayan Gürsu Belediyesi, “Enerjisini Üreten Belediye” ünvanını kanıtlamış oldu.

Yılda 3.5 milyon lira kazandıracak

Gürsu Belediyesi tarafından 2022 yılında 8 milyon 248 bin TL yatırım bedeli ile inşa edilen Gürsu Ericek Güneş Enerji Santrali resmi açılışına hazırlanıyor. Sisteme saatte 607 kilovat elektrik sağlayan ve ayda 75 bin kilovat elektrik üreten santral sayesinde Gürsu Belediyesi yıllık 3,5 milyon TL gelir elde edecek.

Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık, “Güneş Enerji Santralimizi tamamen Belediyemiz öz sermayesi ile hayata geçirdik. Ericek Güneş Enerjisi Santrali ile sınırsız bir enerji kaynağı olan güneşten elde ettiğimiz elektriği sadece elektriği sağlamakla kalmıyor. belediyemiz tarafından tüketilmekle birlikte ihtiyacı olmayan elektriği de şebekeye aktararak gelir elde etmektedir.Tüm dünyanın doğayı koruyan enerji sistemlerine yöneldiği çağımızda biz de kendi elektriğimizi kendi elektrik santralimizi kurarak ürettik. Yenilenebilir temiz enerji kaynağı olan Güneş Enerjisi Sistemi.Sonlu doğal kaynaklardan üretilen enerjiye alternatif olarak sınırsız güç kaynağı olan güneş enerjisi, doğamızı kirleten zararlı gazların etkisini azaltır. yatırım teşvik belgelerinden yararlanarak yaklaşık 1 milyon 350 bin lira KDV istisnası ile oluşturulan yatırım bedelini 4 yılda amorti edecek.Bakım ve işletme kolaylığı olan tesisimiz sayesinde yüksek verimle üretim yaparak yüksek verim elde edeceğiz. sınırsız güç kaynağı. İlçemize hayırlı olsun” dedi.

15 dönüm arazi üzerine kurulan Gürsu Ericek Güneş Enerji Santrali 30 yıl üretim yapacak. – BURSA

selim-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu