Yaşam

İstanbul’daki turistik tramvay ilk seferini yaptı

Metro İstanbul’un TÜRSAB ile imzaladığı işbirliği kapsamında hayata geçirilen Galataport-Beyazıt Turistik Tramvay Sınırı, dünyaca ünlü Barış Vapuru ile Japonya’dan gelen 1.000 kişilik turist grubuyla 5 Kasım Pazar günü ilk seferine çıktı. .

Metro İstanbul Genel Müdürü Dr. Özgür Soy, “Bugün uzun süredir sürdürdüğümüz bu çalışmanın ilk gününü kutluyoruz. Şu anda Galataport için hazırlanan özel duraktayız. Galataport’tan Tarihi Yarımada’ya kruvaziyer yolcuları için özel bir sınır seferi planladık. Uzun bir çalışmanın ardından hayata geçirdik. Dünyada ilk kez kruvaziyer yolcularının tramvayla şehir merkezine doğrudan ulaşımını sağlayan sınırımızda ilk seferi bugün gerçekleştirdik. “İstanbul vesilesiyle ülkemiz turizmine değer katacak bu özel tramvayın ilk yolcuları, 2024 yılında diplomatik ilişkilerimizin 100’üncü yılını kutlayacağı dost ve kardeş ülke Japonya’dan gelen 1.000 kişilik turist grubuydu.” dedi.

Galataport-Beyazıt Turistik Tramvay Hattı’nın ilk yolcuları olan 1.000 kişilik Japon turist grubu tramvay istasyonunda; Metro müzisyenlerinin Barış Manço müziği ve Türk Sanat Müziği eserlerinin seslendirilmesiyle Türk ve Japon bayrakları karşılandı. Bu ilk yolculara klasik Türk lezzetlerinden Türk kahvesi ve lokum ikram edildi. (HABER MERKEZİ)

kemer-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu